Zaznacz stronę
Mazury Zachodnie w MIG - ZLOT - dsc 4973

Dni Grunwaldu

13.07.2022 – ŚRODA

11:00 – Turniej łuczniczy “O Antałek Podkomorzego” (Chorągiew Krakowska)
12:00 – VII Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Srebrny Miecz Grunwaldu”
14:00 – Warsztaty chorału gregoriańskiego cz. I (Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza)
16:00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – VI Turniej Bojowy Seniorów 40 +
16:00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – V Turniej Bojowy Kobiet
18:00 – VII Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Złoty Miecz Grunwaldu”
20:00 – X Międzynarodowy Turniej Piłki Średniowiecznej – Bruchenball – „Grundial 2022”

14.07.2022 – CZWARTEK

09:00 – Msza Święta – obóz Wielkiego Mistrza
10:00 – 13:00 i 13:30 – 16:00 – X Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – VI Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje
15:00 – Warsztaty chorału gregoriańskiego cz. II (Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza)
16:00 – Bule (Pétanque) – Eliminacje (Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska)
17:00 – 19:00 – Mistrzostwa Polski w W.R. – „MELLE” – Bojowy Turniej Chorągwi (grupowe walki „na ostre” 12×12)
20:00 – X Mistrzostwa Polski w W.R. – VI Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Finał
15.07.2022 – PIĄTEK

09:00 – Msza Święta w języku Łacińskim w oprawie średniowiecznej – obóz Wielkiego Mistrza
09:45 – Warsztaty chorału gregoriańskiego cz. III – Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza (po mszy świętej)
10:00 – X Mistrzostwa Polski w Szachach Historycznych wg XIV wiecznych traktatów (sala kinowa Muzeum)
10:00 – X Mistrzostwa Polski w W.R. VI Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu” – Eliminacje
11:30 – X Mistrzostwa Polski w W.R. VI Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”– Finał
12:30 – “Grunwaldzkie Wici”
14:00 – Turniej łuczniczy “EFENDI” – pole bitwy – (Chorągiew Mazowiecka ks. Janusza)
14:00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – Turniej bojowy “Samowtór” – Eliminacje na machinach bojowych
15:00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – Turniej bojowy “Samoczwart” – FINAŁ walki 2vs2
17:00 – Próba generalna XXV Inscenizacji Bitwa pod Grunwaldem
18:00 – III Turniej Bardów – Benefis zespołu Roderyk (scena u Rycerzy)
19:00 – Mistrzostwa Polski. Konny Turniej Rycerski – BUHURT
Mistrzostwa Polski. Konny Turniej Rycerski – Turniej Walk Pieszych przez Płot (Młot Lucereński lub Miecz Długi)
16.07.2022 – SOBOTA

08:30 – Officium parvum Conceptionis Immaculatae (Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w j. polskim) – obóz W. Mistrza
09:00 – Msza De Divisione Apostolorum (odprawiana w języku Łacińskim wg. formularza z 1410r) – obóz W. Mistrza
09:00 – VI Grunwaldzki Turniej Puszkarzy (artyleryjski) – (pole bitwy)
09:00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – VIII Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich
11:00 – Polowa Msza Święta u harcerzy
11:00 – Bule (Pétanque) – Finał (plac turniejowy)
12:30 – Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym
14:00 – Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy
15:00 – XXV Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem scenariusz i reżyseria Krzysztof Górecki
17:00 – III Turniej Bardów – Benefis zespołu Roderyk (scena u Rycerzy)
16:00 – 17:30 – Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej (scena apelowa)
19:00 – Mistrzostwa Polski. Konny Turniej Rycerski – Gonitwa do pierscienia
22:30 – Fire Show – “Ogniem Grunwald Krzesany” Nephilim Fire &Light Show (scena u Rycerzy)
17.07.2022 – NIEDZIELA

09:00 – Msza De Divisione Apostolorum (odprawiana w języku Łacińskim wg. formularza z 1410r) – obóz W. Mistrza
11:00 – Mistrzostwa Polski. Konny Turniej Rycerski – JUST

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

lip 13 - 17 2022
Wygasł!

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: lip 13 - 17 2022

Więcej informacji

Czytaj więcej

Etykiety

Bezpłatne,
Historyczne

Lokalizacja

Pola Grunwaldu
Pole bitwy pod Grunwaldem, Grunwald
REJESTRACJA

Pogoda

Częściowe zachmurzenie
Częściowe zachmurzenie
17 °C
Wiatr: 6 Km/H
Wilgotność: 42 %
Odczuwalna: 17 °C